Pensjonat ** ROYAL

Klasa w Karpaczu

Od początku roku szkolnego cała nasza klasa planowała majowy wypad, najlepiej w karkonosze Ponieważ każdy miał inny pomysł ostateczny wybór padł drogą losowania - no i tak wypadło na Karpacz. Oczywiście zdania w klasie były bardzo podzielone- jednym podobał się ten pomysł, a innym w ogóle nie przypadł do gustu. No ale cóż, wszystkim się nie dogodzi. Ja, jako przewodniczący klasy wziąłem sprawy w swoje ręce. Przecież należało załatwić transport, nocleg no i przewodnika. Razem z naszą wychowawczynią szybko sobie z tym poradziliśmy.

 Teraz tylko już zostało nam czekać. No i przyszedł w końcu ten maj i dzień naszej wyprawy. Cała nasza podróż trwała 5 godzin. Jak dojechaliśmy na miejsce byliśmy okropnie głodni. Całe szczęście schronisko, w którym mieliśmy zakwaterowanie postarało się i dostaliśmy pyszny, ciepły obiadek. Może tak nam smakował, bo wszyscy byliśmy naprawdę wygłodzeni :) Chwila odpoczynku i aby nie tracić ani chwili czasu ruszyliśmy na miasto, żeby trochę pospacerować, rozejrzeć się. Karpacz jest bardzo ładnym miastem, swoim klimatem przypomina Zakopane

Na głównym deptaku pełno jest sklepików i straganów z pamiątkami, pizzerii, pubów i ogródków piwnych :) Najbardziej przez nas oblegane były stragany z różnymi bibelotami - przecież każdy chciał sobie kupić jakąś pamiątkę. A jest tu naprawdę w czym wybierać - szmelc, mydło i powidło. Ja osobiście kupiłem sobie ciupagę, atrybut prawdziwego górala :) Następnego dnia przystąpiliśmy do zwiedzania Karpacza - lista tego jest naprawdę długa, ale ujmując w skrócie zobaczyliśmy wszystko to co jest do zobaczenia. Obowiązkowo ruszyliśmy także na górskie szlaki. Trochę z wysiłkiem, ale dotarliśmy na najwyższy szczyt Karkonoszy - Śnieżkę. Cóż za piękne widoki - koniecznie należało uwiecznić je na fotkach. Tak szybko zleciały nam 3 dni naszej wycieczki, że już musieliśmy pakować się do wyjazdu. Ale wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że było to naprawdę udana wycieczka, a wybór Karpacza okazał się trafiony. Chyba pierwszy raz mieliśmy takie samo zdanie i odczucia:) Za rok matura więc pewnie nie będzie już czasu na taki wyjazd ale i tak jeszcze na pewno tu przyjadę!

Panel klienta - Tenet - Serwisy Turystyczne
Pensjonat ** ROYAL
Klasa w Karpaczu